Zniżki na ubezpieczenie OC

29 kwietnia 2013

Do zawarcia umowy OC zobowiązani są właściciele pojazdów mechanicznych zarejestrowanych w naszym kraju. Obowiązek ten reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003r. o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Ile zapłacisz za ubezpieczenie OC swojego samochodu?

Wybierając ubezpieczenie OC kieruj się tylko i wyłącznie ceną, ponieważ warunki ubezpieczenia we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych są takie same. Wbrew przesądowi tradycja rzecz święta nie decyduj się na zawarcie ubezpieczenia OC u swojego ubezpieczyciela, choć oczywiście to nie stanowi reguły, ponieważ za lojalność i kontynuacje możesz otrzymać atrakcyjną cenę.

Za co otrzymasz zniżki na ubezpieczenie OC?

Jesteś kierowcą bezszkodowym, już za sam fakt, że od kilku lat jeździsz bezpiecznie otrzymasz 60% zniżki. Zdarzają się jednak sytuacje nieprzewidziane w wyniku, których utracisz zniżki. Bez paniki utracisz najwyżej 5 – 15 %, do zniżek maksymalnych możesz wrócić już po roku bezszkodowej jazdy.
Posiadasz prawo jazdy od dłuższego okresu czasu? możesz liczyć na zniżki wynikające z tego faktu. Jesteś właścicielem nowego samochodu gratulujemy, a wraz z gratulacjami otrzymasz za zawarcie ubezpieczenia OC od 10 do 20 % zniżek. Nowy samochód, prosto spod taśmy produkcyjnej to marzenie każdego kierowcy, jeżeli ma silnik ekologiczny otrzymasz dodatkowo 5 % zniżki.

Czy wiek lub płeć mają wpływ na zniżki przy zawieraniu umowy ubezpieczenia OC?

Jeżeli jesteś mężczyzną w przedziale wiekowym od 40 do 45 lat możesz liczyć na dodatkowe zniżki (przeczytasz o tym dalej na https://najtaniejuagenta.pl/znizki-oc/), oczywiście nie wykluczając kobiet, które w mniejszym stopniu są sprawcami wypadków.
Co z uregulowaniem płatności czy za płatność jednorazową przysługuje zniżka?
Oczywiście, że tak, w sytuacjach płatności ratalnej towarzystwa ubezpieczeniowe doliczają 10%.
Kup ubezpieczenie OC! I przekonaj się, ile możesz zaoszczędzić. Oprócz walki o zniżki możesz również rozejrzeć się za bezpłatnymi dodatkami do ubezpieczeń OC, które pomimo takiej samej ceny podniosą wartość Twojego ubezpieczenia.