Midi Assistance – czym jest? Czy warto je kupić?

5 lipca 2022

Polisa ubezpieczeniowa Assistance to ubezpieczenie, które nie wypłaca świadczeń pieniężnych. Jest to pomoc dla poszkodowanego rozliczona tylko w usługach. Może to być holowanie uszkodzonego auta, wymiana opon lub nawet dowiezienie paliwa. Zakres świadczonych usług jest bardzo szeroki. Oferta  midi Assistance jest nową ofertą na rynku ubezpieczeniowym. Jednak cieszy się już sporym zainteresowaniem klientów.

Midi assistance – czym jest?

Wielu kierowców oprócz obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, decyduje się na zakup dobrowolnych polis. Nowa oferta daje kierowcom wiele możliwości do wyboru. Dzięki temu istnieje możliwość dopasować ubezpieczenia Assistance do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Pamiętajmy, że w zależności, na jaki pakiet zdecydujemy się przy wyborze oferty ubezpieczyciela, taką otrzymujemy pomoc. Każda firma proponuje inne rozwiązania w pakiecie midi Assistance.

Dodatkowym atutem tej polisy jest rozszerzenie jej poza granicami kraju. Nigdy nie możemy przewidzieć kiedy będziemy zmuszeni skorzystać z polisy ubezpieczeniowej. Bywa często, że składki opłacamy przez wiele lat. Czy warto? W wielu przypadkach tak.

Dzięki ubezpieczeniu mamy zagwarantowane poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Szeroki zakres usług firm ubezpieczeniowych daje nam możliwość dopasowania ich do własnych preferencji. Dzięki temu możemy spokojnie wybrać się w drogę autem, a jeśli spotkamy utrudnienia na trasie, nie pozostaniemy z problemem sami. Wówczas skorzystamy z pomocy firmy ubezpieczeniowej. Ważną sprawą jest to, abyśmy zawsze uważnie zapoznawali się z warunkami podpisanej umowy.

Zakres ubezpieczenia midi Assistance

Midi Assistance to oferta, która jest mniejszą ofertą pełne ubezpieczenia. Zakres tego ubezpieczenia oferuje samochód zastępczy. Możemy go otrzymać, jeśli ucierpieliśmy w wyniku kradzieży lub uszkodzenia w wypadku. Jeśli wybierzemy się w długą trasę i nieoczekiwanie zabraknie paliwa, a do najbliższej stacji benzynowej jest daleko, możemy liczyć na pomoc firmy ubezpieczeniowej. W zakresie tej polisy zostanie dowiezione nam paliwo oraz wymienione koło. Gdy niespodziewanie zatrzasną się nam kluczyki w aucie lub nawet gdy wlejemy nieodpowiednie paliwo, również możemy liczyć na holowanie, a nawet na auto zastępcze.

Podróżując, często w bardzo trudnych i nieprzewidywalnych warunkach, niekiedy będziemy potrzebować noclegu lub powrotu do domu. To ubezpieczenie obejmuje taką pomoc. Ubezpieczenie midi Assistance daje mam wiele możliwości. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń z firmą ubezpieczeniową. Ważną kwestią jest też oferowanie pomocy prawnej.

W przypadku, gdy wyjeżdżamy samochodem poza granice kraju mamy możliwość skorzystania z droższego pakietu o większym zasięgu. W obcym kraju mamy problemy językowe. Często jesteśmy wówczas bezradni i potrzebujemy pomocy. W każdej chwili i sytuacji firma ubezpieczeniowa nam pomoże na terenie całej Unii Europejskiej.

W ofercie firm ubezpieczeniowych znajdują się krótkoterminowe polisy – możemy je zawrzeć tylko na okres pobytu za granicą. W zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych warto pamiętać, że w momencie korzystania z pomocy firmy ubezpieczeniowej właściciel auta nie musi obawiać się, że przyznane mu przez ubezpieczyciela zniżki oraz rabaty zostaną zabrane lub pomniejszone ze względu na zdarzenia drogowe. Nadal będziemy mogli korzystać ze wsparcia zawartej polisy ubezpieczeniowej zgodnie z umową.

Dlaczego warto wybrać midi Assistance?

Najważniejszym atutem ubezpieczenia midi Assistance jest dobrowolność skorzystania z oferty. Jego różnorodność stwarza nam wiele możliwości. Dziś, gdy ruch samochodowy na drogach jest coraz bardziej wzmożony, musimy pomyśleć o dodatkowej formie ubezpieczenia dla siebie i swoich bliskich. Nie mamy często wpływu na przebieg nieprzewidzianych i trudnych sytuacji. Zakres dodatkowego ubezpieczenia midi Assistance swoją ochroną może obejmować inne czynności. Wiele zależy od wybranego ubezpieczyciela. Polisę możemy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb oraz zasobności naszego portfela.

Nie ma nic gorszego od poważnej kolizji autem na drodze. Często nie jesteśmy sprawcami wypadku drogowego, ale niestety ponosimy konsekwencje tego. Odpowiedni dobór polisy pomoże nam uporać się z tym problemem. Pomoc medyczna i prawna w takich sprawach jest niezbędna. Jeśli znajdziemy się w takiej sytuacji, nerwy często biorą górę i nie jesteśmy w stanie logicznie myśleć. Dobrze, jeśli ktoś fachowo pokieruje naszymi sprawami i pomoże nam uporać się z dokumentacją związaną z wypadkiem samochodowym.

Ważną kwestią w tym ubezpieczeniu jest pomoc informacyjna, którą możemy uzyskać przez 24 godziny na dobę. Będąc kierowcą nie musimy znać budowy silnika swojego samochodu. Zostawmy to fachowcom. W razie awarii pomocy w tym zakresie udzieli ubezpieczyciel.

Fantastyczną i niezawodną sprawą jest możliwość skorzystania z auta zastępczego, nawet do kilku dni. Takie możliwości stwarza nam dodatkowe ubezpieczenie midi Assistance. W wyniku kolizji często nie możemy uszkodzonym autem udać się w dalszą trasę. Polisa daje nam możliwość skorzystania wówczas z noclegu lub odwiezienia nas do domu. W zależności od zawartej umowy, nocleg może być nawet kilkudniowy.

Dlaczego warto wybrać midi Assistance? Udając się na wymarzone wakacje życia, prawdopodobnie czeka nas bardzo długa podróż samochodem. Często jesteśmy znużeni jazdą, a nawet zmęczeni. Nie możemy przewidzieć, co nas spotka na drodze. Niewiele trzeba, aby zdarzyło się nieszczęście. Pamiętajmy, że dodatkowe ubezpieczenie midi Assistance stwarza nam możliwości pomocy w takich sytuacjach.