Ubezpiecz samochód, ubezpiecz podróż

9 lutego 2015

Kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych umożliwia zakup polisy dla samochodu – oszczędnie, szybko i bardzo profesjonalnie. Na szczęście nie trzeba się ograniczać tylko do kwestii związanych z motoryzacją. Coraz częściej powstają porównywarki ubezpieczeń turystycznych https://wakacyjnapolisa.pl/. Czym to się je, jak działa i co zapewnia – między innymi o tym dziś kilka słów.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Porównywarki polis podróżnych działają na podobnej zasadzie jak te przygotowane dla ubezpieczeń komunikacyjnych. Można szybko, sprawnie i dokładnie zapoznać się z ofertą ubezpieczeń turystycznych. Wystarczy tylko wypełnić formularz, w którym odpowiada się na takie pytania, jak rodzaj wyjazdu, jego termin, liczba ubezpieczonych osób, miejsce podróży oraz inne szczegółowe informacje. Na ich podstawie porównywarka wygeneruje najbardziej dopasowane do potrzeb i charakteru wyjazdu produkty.

Po co ubezpieczenie turystyczne?

Pewnie wiele osób zastanawia się, po co zawracać sobie głowę takim drobiazgiem, jak polisa na wyjazd. „Przecież jadę do Europy”, „Na pewno mi się nic nie stanie”, „To tylko tydzień” – takie opinie można usłyszeć z ust polskich turystów. A prawda jest taka, że nigdy nie wiemy, co może się stać za granicą. Ubezpieczenie turystyczne (https://bezpieczna-podroz.pl/polisa-turystyczna/jak-wybrac-polise-turystyczna/) zapewnia zwrot kosztów leczenia (a warto pamiętać, że przysługująca nam Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie pokrywa wszystkich usług medycznych, tyle te podstawowe ratujące życie), odszkodowanie w razie nieszczęśliwego wypadku, koszty odszkodowania osobom trzecim w ramach OC i Assistance – czyli całodobowe wparcie, np. informacyjne.

Jakie są zalety porównywarki ubezpieczeń turystycznych?

Przede wszystkim – wybór odpowiedniego ubezpieczenia jest bardzo prosty. Odpowiadasz na kilka prostych pytań i już widzisz kilka, a nawet kilkanaście ofert dopasowanych specjalnie do Twojego wyjazdu. I co ważne – niemal od razu możesz zamówić polisę bez wychodzenia z domu, online lub telefonicznie. Dzięki porównywarce możesz sporo zaoszczędzić, wybierając najkorzystniejszą dla siebie opcję.