Który samochód będzie dla nas najodpowiedniejszy?

24 sierpnia 2015

Sedan, hatchback a może van? Który typ nadwozia wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Każdy ma swoje wady i zalety, a zaglądając na testy samochodów na Furora.tv przekonacie się jak wiele opcji ma do zaoferowania rynek.

Limuzyna – najbardziej reprezentacyjna forma nadwozia, ale ktoś kto szuka samochodu rodzinnego nie będzie zachwycony. Największym kłopotem w tych modelach jest przestrzeń bagażowa. Teoretycznie jest ona duża, ale praktycznie nie do wykorzystania. Powodem tego jest wielkość otworu bagażowego, który musi być wąski, aby zachować niską pozycję bryły bagażnika.

Hatchback – chyba najbardziej uniwersalna forma nadwozia. Dzięki możliwości złożenia tylnej kanapy dostajemy do dyspozycji sporą przestrzeń bagażową. Tak więc nie dość, że jest to model idealny dla rodzin z dzieckiem które muszą zapakować wózek, torby itd., to sprawdza się również dla miłośników sportu, gdyż swobodnie można w środku przewieźć np. rower z odkręconym kołem.

Kombi – idealne rozwiązanie dla osób poszukujących dużej powierzchni ładunkowej. Co więcej obecnie auta o nadwoziu kombi nie sa już pokracznymi straszydłami i pozytywnie zaskakują swoją atrakcyjnością. Tak wiec jest to idealny pojazd dla szukających atrakcyjnego stylu (Alfa Romeo 159, czy Audi Avant), osób mających dziecko i przewożące torby, wózek, wanienkę itd., dla miłośników sportów którzy upakują tam wszystkie swoje przyrządy do ćwiczeń, a nawet dla właścicieli dużych psów, którzy często swoich pupili właśnie w „bagażniku kombi” przewożą na spacer.

Van – to wersje które uwzględniają wygodną pozycję jadących, przez ułożenie foteli wyżej i bardziej wyprostowaną pozycję siedzących. W modelu tym możemy wygodnie i bezstresowo podróżować na duże odległości.

suv

SUV/Crossover – połączenie vana i terenówki. Samochody Suv miały być wersjami uterenowionymi z napędem na cztery koła, ale oferujące komfort zbliżony do klasycznych modeli hatchaback i limuzyna. Ten model oferuje nam komfort vana, zalety bagażowe hatchbacka (nie kombi! I nie vana) i ponadto ma prześwit umożliwiający przejazd przez gorszy teren.

Mamy nadzieję, że te sugestie choć w części ułatwiły Wam podjęcie decyzji. Jeśli jednak wciąż się wahacie, warto przeczytać testy aut na Furora.tv, gdzie każdy model jest precyzyjnie rozpisany. Powodzenia!