Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

7 sierpnia 2020

Jesteś właścicielem samochodu? Czeka Cię zakupienie ubezpieczenia? Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz najlepszą opcję? Może tym razem warto wykorzystać do tego internet? To wcale nie takie trudne!

Ubezpieczenie OC – kupić musi każdy właściciel samochodu. Najczęściej zostawiamy to na ostatnią chwilę i albo wchodzimy do pierwszego lepszego ubezpieczyciela, albo czekamy aż stara polisa przejdzie automatycznie na kolejny rok.

To nie do końca dobre rozwiązanie. Przede wszystkim dlatego, że będziemy na tym stratni. W obu tych przypadkach będziemy musieli zapłacić kolejny raz więcej, a rozwiązanie tego problemu znajduje się na wyciągnięcie ręki. Wystarczy poświęcić chwilę i wyciągnąć rękę – po myszkę do komputera.

Skorzystaj z kalkulatora OC online!

Ubezpieczenie OC, jest obowiązkowe oraz, co ważne zawsze takie samo – u każdego ubezpieczyciela dostaniemy dokładnie takie same warunki, ponieważ jest to zapis w prawie. To istotne przy zakupie. Dlaczego? Ponieważ w tym przypadku powinniśmy kierować się wyłącznie ceną.

W takim razie, jak wybrać najtańsze ubezpieczenie, skoro produktów jest mnóstwo? Powinniśmy dać sobie pomóc i skorzystać z dostępnych na rynku możliwości kalkulatorów ubezpieczeniowych. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj https://autoumowa.pl/szukasz-oc-tu-nie-przeplacisz-najtaniejuagenta-pl/

W łatwy i szybki sposób zostaniemy przeprowadzeni przez formularz, który musimy wypełnić podając podstawowe informacje – nasz rok urodzenia, miejsce zamieszkania, samochód który chcemy ubezpieczyć jego rok oraz moc silnika. To pozwoli algorytmowi na przeszukanie wielu dostępnych ofert i podaniu nam najlepszych – najtańszych.

Policz, zastanów się i kup OC

Nie musimy decydować się od razu, możemy przerwać w każdym momencie, możemy w ogóle kupić gdzie indziej. Nie mniej jednak warto przygotować się do tego zakupu, zobaczyć jakie produkty są na rynku, przez rok na pewno wiele się zmieniło.

Przede wszystkim warto pamiętać, że często najlepszą opcją jest zrezygnowanie z obecnego OC, gdyż u innego ubezpieczyciela może być tańsze niż to obecne, a kupując je przez internet możemy zaoszczędzić czas, pieniądze oraz możemy liczyć na rabat!

Ubezpieczyciele zachęcają nas klientów do korzystania z opcji zakupu online przez internet, dlatego też prześcigają się w promocjach m.in. możemy dokupić w atrakcyjnej cenie dodatkowe ubezpieczenie AC, albo inne ubezpieczenie nie związane z polisą samochodową np. na życie lub ubezpieczenie mieszkania.

Czasem zwyczajnie dostaniemy ten sam produkt znacznie taniej niż jakbyśmy mieli kupić go w tym samym banku ale w placówce.