Gdzie na weekend majowy?

17 lutego 2020

Weekend majowy jeszcze daleko, ale pomału można już zacząć go sobie planować. Wcześniejsza rezerwacja biletów lotniczych czy lokali mieszkalnych to doskonały sposób na oszczędzenie kilku złotych. Odpowiednie wyprzedzenie podczas bukowania biletów to doskonały sposób, by wydać mniej, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na dobrą zabawę podczas weekendowego wyjazdu. Oczywiście, wcześniej trzeba wybrać sobie miejsce docelowe. Góry? Morze? A może jeziora? Gdzie najlepiej wybrać się na taki wyjazd?

Weekend majowy w Górach

Wyprawa w góry to jeden z ciekawych pomysłów na spędzenie tych kilku dni wolnego czasu. Jadąc z Polski można zatrzymać się już w naszych, polskich górach, które oferują ogromną różnorodność krajobrazu. Każdy znajdzie tu więc coś odpowiedniego dla siebie. Mogą to być niższe, ale bardziej dzikie Bieszczady lub nieco wyższe, ale za to bardzo skomercjalizowane Tatry. Zależnie od upodobań i zainteresowań, można wybrać odpowiedni kierunek wyjazdu właśnie dla siebie. Można jednak skorzystać również z pasm górskich, które znajdują się w Czechach czy na Słowacji. To nieco inne góry, choć powiązane pasmami z górami polskimi. Znajdujące się w tych krajach pasma, to przedłużenie pasm górskich z Polski. Nieco inny klimat i nieco inne zarządzanie okolicą, powodują, że miejsce jest też odmienne. Warto zwiedzić te pasma, wybrać się na górskie szlaki i przejść wyznaczonymi ścieżkami. W ten sposób można zobaczyć coś więcej, nieco więcej pozwiedzać i cieszyć się wolnym czasem w nowym otoczeniu.

Majówka nad morzem

Wyjazd nad morze to kolejny dobry pomysł i świetny sposób na spędzenie kilku wolnych chwil w ciekawym otoczeniu. W maju jest już na tyle ciepło, że nawet kąpiele w morzu mogą być możliwe. Oczywiście, wiele zależy też od tego, jakie morze zostanie wybrane. Wyprawa nad Bałtyk to spore ryzyko. Jednak ryzyko to jest obecne przez cały czas, niezależnie od tego, czy jest to maj czy lipiec. Bałtyk jest bardzo zdradliwy, a pogoda jest nieprzewidywalna, dlatego trudno jest tu cokolwiek przewidzieć czy zaplanować. Można skorzystać z dostępu do morza, które znajduje się na południu Europy. Morze Śródziemne jest dużo cieplejsze, a przez to również znacznie przyjemniejsze i bardziej zachęcające do kąpieli. Woda jest niezwykle słona, ale temperatura wody wiele wynagradza. Morze jest idealne nawet dla zmarzlaków.

W czasie weekendowego wyjazdu nad ciepłe morze można skorzystać nie tylko z przyjemności z kąpieli, ale również z przyjemności, jaką jest opalanie na plaży i spacery wśród szumu fal. To miejsce na relaks, wypoczynek i regenerację sił.

Weekend majowy nad jeziorem

Wyprawa nad jezioro to kolejny ciekawy pomysł, na spędzenie weekendu majowego 2020. Jeziora dostępne są w Polsce i u naszych bliższych i dalszych sąsiadów. Niezależnie od tego, jaki kierunek zostanie wybrany, zawsze można znaleźć coś ciekawego dla siebie. Wyprawa nad jezioro może łączyć wiele fantastycznych możliwości. Sam zbiornik wodny to okazja do kąpieli i plażowania, czyli coś dla miłośników prawdziwego relaksu. Jeżeli jezioro jest usytuowane w pobliżu ciekawego miasta, które ma walory turystyczne, można dodatkowo pozwiedzać, zobaczyć coś atrakcyjnego, nowego, inspirującego czy po prostu fascynującego. To świetna okazja, by poznać historię tego miasta, skorzystać z jego uroków, odwiedzić muzea lub wystawy, obejrzeć architekturę.

To, czy ten majowy weekend 2020 będzie atrakcyjny czy nie, zależy wyłącznie od wyobraźni, chęci i kreatywności samego zainteresowanego wyjazdem. Im większa kreatywność, tym ciekawszy i owocniejszy będzie wyjazd, a sam pobyt dostarczy wrażeń i pozwoli prawdziwie odpocząć i odetchnąć od codziennych trosk i zmartwień.

Wyjazd wyjazdem, ale warto zadbać o swoje bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, jak daleki wyjazd zostanie zaplanowany, jeżeli tylko będzie to wyjazd zagraniczny, to warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Jednym ze sposobów będzie wykupienie indywidualnego ubezpieczenia turystycznego. Drugi sposób to wyrobienie sobie karty EKUZ. Najskuteczniejszą formą ochrony będzie jednak połączenie tych dwóch rozwiązań i zastosowanie ich podczas jednego wyjazdu.

Ubezpieczenie turystyczne na weekend majowy

Ubezpieczenie turystyczne to indywidualny program ochronny, który jest dopasowany do potrzeb i oczekiwań każdego ubezpieczonego indywidualnie. Polisa pozwala na pokrycie kosztów leczenia, akcji poszukiwawczej, akcji ratowniczej i wielu innych działań. Ochroną finansową można otoczyć również uszczerbek na zdrowiu, czy następstwa nieszczęśliwych wypadków.

W ramach polisy ubezpieczyć można również swój bagaż czy sprzęt sportowy, jeżeli taki jest zabierany na wyjazd. Oczywiście, polisa jest doskonałym sposobem na zabezpieczenie się na wypadek bardzo wielu nieszczęśliwych zdarzeń. Jej koszty zwykle nie są bardzo wysokie. Zależą od wybranych sum ubezpieczenia, zakresu ochrony oraz od tego, jak długi będzie wyjazd. Polisa gwarantuje pokrycie kosztów leczenia poza granicami naszego kraju. Jeżeli więc przydarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek, to przynajmniej nie pogrąży Cię on finansowo.

EKUZ na weekend majowy

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) to dokument, który potwierdza, że turysta jest objęty państwowym ubezpieczeniem zdrowotnym, które obowiązuje na terenie Polski. Jeżeli coś by się stało turyście, który ma taką kartę, to wystarczy ją okazać w szpitalu, a szpital ten zwróci się do polskiego NFZ o refundację wydatków poniesionych na leczenie polskiego turysty.

Wyrobienie takiej karty jest proste i trwa bardzo krótko. Nie trzeba też za to w żaden sposób dodatkowo płacić. Sam fakt zgłoszenia do ubezpieczenia, uprawnia do posiadania takiej karty.

W ramach EKUZ finansowane są wszystkie zabiegi i procedury medyczne, które zostały podjęte w celu ratowania życia lub zdrowia turysty. Nie podlegają refundacji wyłącznie te zabiegi, które odbyły się zagranicą w sposób planowy. Karta ma pewne ograniczenia. Refundowana jest kwota, która byłaby za dany zabieg przeznaczona na tego pacjenta w kraju. Jeżeli więc zagranicą ten zabieg jest droższy, różnicę musi dopłacić turysta. Z uwagi na te rozbieżności połączenie ubezpieczenia i EKUZ to rozwiązanie najbardziej sensowne i korzystne pod każdym względem. Sprawdź, gdzie warto pojechać na weekend majowy w rankomat.pl i zaplanuj swój wyjazd już dzisiaj.