Kalkulator OC

Co to jest kalkulator OC?

Kalkulator OC to internetowa aplikacja służąca do obliczania wysokości składki, jaką należy zapłacić zakładowi ubezpieczeń za obowiązkowe komunikacyjne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Taka jak tutaj: http://kalkulator-oc-ac.auto.pl
Większość ubezpieczycieli udostępnia na swoich stronach internetowych tego typu aplikacje, aby umożliwić użytkownikom zapoznanie się z ofertą i często zakup polisy.

Jak działa kalkulator OC?

W zasadzie wszystkie kalkulatory działają w oparciu o ten sam schemat. Aby obliczyć składkę należy uzupełnić niezbędnymi danymi kilkustronicowy formularz.
Co kryje się pod pojęciem „niezbędne dane”?
Są to informacje niezbędne ubezpieczycielowi do obliczenia skali ryzyka związanego z ubezpieczeniem naszego auta. Dane te finalnie przekładają się na cenę jaką płacimy za polisę ubezpieczenia OC.

Do obliczenia składki OC zazwyczaj potrzebne są następujące dane:

  • marka pojazdu, model, rodzaj/wyposażenie;
  • pojemność silnika;
  • rok produkcji pojazdu;
  • wiek kierowcy;
  • data otrzymania prawa jazdy;
  • adres zamieszkania, zameldowania, adres zarejestrowania pojazdu mechanicznego;
  • zniżki i zwyżki z tytułu bezszkodowej jazdy;
  • przebieg polisy ubezpieczeniowej.

Jakie korzyści daje nam kalkulator OC?

Z wyborem i zakupem ubezpieczenia przez internet wiążą się same korzyści.
„Dobrej klasy” kalkulatory OC umożliwiają zapoznanie się z ofertą oraz zakup polisy ubezpieczenia on-line.
Oszczędzamy czas, ponieważ jesteśmy w stanie w ciągu 10-15 minut sprawdzić ofertę ubezpieczyciela, bez wychodzenia z domu. Gdybyśmy chcieli przeprowadzić taką samą analizę w sposób tradycyjny (odwiedzając agentów ubezpieczeń) stracilibyśmy co najmniej dwa dni.
Oszczędzamy też pieniądze, czyli rzecz, której ostatnio chyba wszystkim brakuje. Oszczędność gotówki w przypadku zakupu ubezpieczenia w internecie jest dwojaka.
Po pierwsze nie wydajemy dodatkowych pieniędzy na paliwo podróżując między agencjami ubezpieczeń.
Po drugie – polisy w internecie są tańsze, ponieważ ten kanał dystrybucji ubezpieczeń stanowi niższy koszt dla zakładów ubezpieczeń niż tradycyjne placówki.

Co najważniejsze – w przypadku ubezpieczenia OC nie ma żadnego znaczenia w jakim zakładzie ubezpieczeń kupiliśmy polisę, ponieważ przepisy regulujące zakres ubezpieczenia są identyczne we wszystkich zakładach ubezpieczeń.

Pamiętajmy!!!

Szukając ubezpieczenia OC wybieramy najtańszą ofertę.

Kalkulator czy porównywarka?

W sieci funkcjonują również kalkulatory zwane porównywarkami, które jak sama nazwa wskazuje, porównują oferty wielu zakładów ubezpieczeń jednocześnie.

Wyższość porównywarki OC nad zwykłym kalkulatorem jest oczywista – w tym samym czasie, czyli ok. 10-15 minut, jesteśmy w stanie porównać oferty do kilkunastu ubezpieczycieli w jednej chwili. Mniej więcej tyle samo czasu zajmuje obliczenie oferty na kalkulatorze u jednego ubezpieczyciela.

Niestety nie wszystkie dostępne w sieci porównywarki zasługują na miano przydatnych narzędzi. Są takie, które w zestawieniu prezentują oferty np. tylko dwóch towarzystw, albo nie oferują opcji zakupu polis on-line.

Którą porównywarkę wybrać? Czym się kierować?

Na te pytania znajdą Państwo odpowiedź wchodząc na stronę serwisu porownywarki-ubezpieczen.pl. Twórcy serwisu testują i bezkompromisowo oceniają 15 najpopularniejszych kalkulatorów-porównywarek w sieci, wytykając im wszelkie wady i niedociągnięcia. Dzięki ich pracy kierowcy mają możliwość wyboru najlepszego kalkulatora na rynku, a co za tym idzie zakupu najtańszego OC.

Rankomat.pl daje nam wszystko czego oczekujemy od fachowego narzędzia, czyli precyzyjną analizę ofert oraz zakup polisy on-line lub przez telefon.

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że korzystanie z porównywarki ubezpieczeń, jest najefektywniejszym sposobem na kupno najlepszego i najtańszego ubezpieczenia.

Dodaj komentarz