Kalkulator AC

Co to jest kalkulator Auto Casco?

Kalkulator AC, podobnie jak kalkulator OC, to internetowa aplikacja, która służy do obliczania wysokości składek za ubezpieczenie komunikacyjne Auto Casco (w skrócie AC). Kalkulatory internetowe zakładów ubezpieczeń pozwalają na kalkulację składki oraz na zawarcie polisy ubezpieczenia AC on-line, co pozwala kierowcom na znaczą oszczędność czasu i pieniędzy.

Auto Casco – co to za ubezpieczenie?

To ubezpieczenie dobrowolne od skutków szkód powstałych z winy ubezpieczonego, lub gdy nie można ustalić sprawcy szkody. Więcej o ubezpieczeniu Autocasco >>.

Jak działa kalkulator AC?

Kalkulator AC działa praktycznie identycznie jak kalkulator OC. Kalkulatory AC najczęściej prezentują oferty pakietowe OC+AC. Oczywiście można zazwyczaj wyodrębnić ofertę samego AC, ale jest to niekorzystne finansowo, ponieważ oferty pakietowe są objęte dodatkowymi zniżkami. Również jak w przypadku OC, aby zapoznać się z ofertą OC+AC należy uzupełnić „niezbędnymi danymi” odpowiedni formularz. W przypadku pakietów OC+AC pytań jest więcej niż w przypadku samego OC.

Do obliczenia składki OC+AC, bądź samego AC niezbędne są dane takie jak:

 • marka pojazdu, model, rodzaj/wyposażenie;
 • pojemność silnika;
 • rok produkcji pojazdu;
 • miejsce parkowania pojazdu w nocy;
 • przebieg;
 • data pierwszej rejestracji;
 • pochodzenie auta (czy krajowe czy sprowadzane);
 • wiek kierowcy;
 • ilość i rodzaj zabezpieczeń antykradzieżowych;
 • data otrzymania prawa jazdy;
 • adres zamieszkania, zameldowania, adres zarejestrowania pojazdu mechanicznego;
 • zniżki i zwyżki z tytułu bezszkodowej jazdy;
 • przebieg polisy ubezpieczeniowej.

Pamiętajmy!!!

W przypadku pakietu OC+AC lub nawet samego AC nie powinniśmy sugerować się tylko ceną polisy. Szukając tego ubezpieczenia powinniśmy wnikliwie zapoznać się ze szczegółami oferty, zakresem ubezpieczenia i przede wszystkim wyłączeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela. Zazwyczaj im tańsza polisa AC tym mniejsza odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń, co finalnie przekłada się na pomniejszenie kwoty wypłacanego odszkodowania.

Jakie korzyści daje nam kalkulator AC?

Podobnie jak w przypadku kalkulatora OC, stosowanie kalkulatora AC przynosi same korzyści. Od bardzo precyzyjnej analizy szczegółów ofert, po zakup wybranego ubezpieczenia on-line. Krótko ujmując – oczywista oszczędność czasu i pieniędzy.

Kalkulator AC czy porównywarka?

I znów, podobnie jak w przypadku OC, lepiej korzystać z porównywarki ubezpieczeń niż z pojedynczego kalkulatora. Poświęcimy tyle samo czasu na uzupełnienie formularza danymi, ale w zamian otrzymamy oferty kilku zakładów ubezpieczeń jednocześnie.

Która porównywarka jest najlepsza?

Na to pytanie odpowiadają nam twórcy serwisu porownywarki-ubezpieczen.pl. Zbadali cały rynek porównywarek i wybrali najlepszą obecnie na rynku – porównywarkę rankomat.pl. Rankomat.pl prezentuje oferty aż 17 ubezpieczycieli i pozwala na zakup polisy online. Wystarczy ok. 10 minut by zapoznać się z ofertami z całego rynku ubezpieczeń i jeszcze ok. 7 minut aby sfinalizować zakup polisy.

Poniżej widok ekranu z ofertami pakietów OC+AC w porównywarce rankomat.pl.

ac

Podobnie jak w przypadku OC warto korzystać z porównywarek ubezpieczeń, kiedy szukamy dobrego ubezpieczenia OC+AC. Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że porównywarki ubezpieczeń to dziś niezastąpione narzędzia ubezpieczeniowe.

Dodaj komentarz